Wyczyść czajnik z kamienia

W twoim czajniku osadził się kamień? Tak się dzieje z powodu twardej wody, która płynie w większości kranów w Polsce. Niezawodnym sposobem na pozbycie się go jest zastosowanie octu spirytusowego🙂 Nie zawiera żadnej złośliwej chemii, a do tego znajdziemy go prawie w każdej kuchni.

Do czajnika wlej szklankę octu i szklankę wody, zagotuj i odstaw na godzinę. Wylej zawartość. Następnie jeszcze dwukrotnie napełnij czajnik czystą wodą, zagotuj i wylej – to pozwoli pozbyć się zapachu octu.

 

Ten octowy sposób można stosować w czajnikach elektrycznych, stalowych, szklanych lub emaliowanych. Warto procedurę odkamieniania powtarzać przynajmniej co dwa miesiące, by przedłużyć życie czajnika i cieszyć się lepszym smakiem gorących napoi. Tak dopieszczany z całą pewnością będzie służył jeszcze przez długie lata🙂

 

Jak zapobiec osadzaniu się kamienia?
Chyba najskuteczniejszym i niedrogim sposobem jest dzbanek filtrujący. Obecnie najpopularniejsze na polskim rynku są dzbanki marki Brita oraz Dafi. Oferują nam produkty o różnorodnym wyglądzie, pojemności i kolorach. Najważniejsze jest oczywiście, by skutecznie usuwały z wody szkodliwe substancje;)

😃😃😃