Przekąski na imprezę

…do piwa …do filmu …dla gości …na imprezę🙂
Przekąski jemy w wielu sytuacjach – najczęściej mają zaspokoić mały głód domowników lub być poczęstunkiem dla gości. Oto pomysły na „małe co nieco”, które można podać na ciepło lub na zimno. Kliknij w obrazek i sprawdź przepis na wybrane danie😉
  • Zimne przekąski – ich wielką zaletą jest brak pośpiechu, ponieważ nie muszą być serwowane zaraz po przygotowaniu. Niektóre należy przygotować w dniu podania, a niektóre 1-2 dni wcześniej, by składniki się przegryzły. Przygotowując poczęstunek, można je postawić na stół nawet kilka godzin przed przyjściem gości – to jest przydatne przy większej imprezie lub większej ilości osób.

 

  • Ciepłe przekąski – zwykle bywają przygotowywane w piekarniku lub na patelni. Podaje się je zaraz po przygotowaniu, jeszcze ciepłe, ale po ostudzeniu również są smaczne.

  • Sałatki – to po prostu dania zrobione z pokrojonych składników. Najczęściej są podawane na zimno (na ciepło serwuje się sałatki z grillowanych lub pieczonych warzyw).

  • Przekąski ze sklepu – tu najczęściej bywają wybierane paluszki, krakersy, orzeszki (fistaszki, pistacje, nerkowce), mieszanka studencka, chipsy, chrupki, popcorn, andruty, chipsy bananowe.

 

Więcej pomysłów na przystawki i przekąski znajdziesz tutaj: PRZEPISY. Zapraszam i życzę udanego gotowania!😉